Už od začiatku roka začali na svetlo sveta vychádzať informácie, že Raiolov zdravotný stav sa zhoršuje a niekoľkokrát skončil v nemocnici. Podrobil sa bližšie nešpecifikovanej operácii. Zákrok nebol plánovaný a jeho zdravotný stav sa začal rýchlo zhoršovať. Ani podľa jeho priateľov nič nenasvedčovalo tomu, že má dlhodobé zdravotné ťažkosti. Podľa Bildu trpel v posledných mesiacoch problémami dýchacieho charakteru.

„Je to taký muž prekvapení. Z minúty na minútu pred podpísaním zmluvy sme odleteli preč. Určite nie som jediný hráč, ktorý má s ním takéto skúsenosti. Mino je pre mňa veľmi dôležitá osoba v mojej kariére. Veľa mi pomohol. Niektorí ho nemajú radi, ale pre hráča spraví to najlepšie a vždy pri ňom stojí," vyhlásil v marci pre Slovan TV Vladimír Weiss mladší, ktorý s ním spolupracoval v posledných rokoch.

Forbes hodnotu jeho majetku odhadol na 80 miliónov eur.

Správu o úmrtí futbalového superagenta potvrdila aj jeho rodina: "S neuveriteľným smútkom oznamujeme, že nás navždy opustil najstarostlivejší a najúžasnejší futbalový agent v histórii. Mino bojoval až do konca s rovnakou silou, akú vkladal do rokovaní o svojich klientoch. Sme naňho hrdí, no on si nikdy neuvedomoval. Ovplyvnil mnoho životov. Jeho prítomnosť nám bude navždy chýbať. Na Minovu misiu robiť futbal lepším miestom nadviažeme. Ďakujeme všetkým za podporu v týchto ťažkých časoch a zároveň žiadame o rešpektovanie súkromia," píše sa vo vyjadrení Railovych najbližších.