Pred pár dňami obleteli futbalový svet správy o tom, že sa Milan Škriniar dohodol s francúzskym veľkoklubom na osobných podmienkach. Potvrdili to viaceré vierohodné zdroje. Podpísať mal štvorročný kontrakt a za sezónu by mal poberať 9 miliónov eur s bonusom 2 milióny ročne. Doposiaľ však nenašli spoločnú reč kluby a tak je nateraz nejasné, či prestúpi už teraz v zime, alebo sa pod Eiffelovu vežu bude sťahovať až v lete.
 
PSG nechce použiť na zisk Škriniara túto zimu viac ako 15 miliónov eur. Zatiaľ ponúkli 10 miliónov, čo Inter odmietol a požaduje 20. Nervózni z tejto situácie sú aj zástupcovia MŠK Žilina, ktorí majú v hre stovky tisíc eur, pretože práve z tohto slovenského klubu išiel do sveta. „Pokiaľ by Milan išiel do PSG za peniaze, tak áno, máme nárok na solidarity payment, čo znamená, že máme nárok na 5% z prestupovej sumy, na ktorej sa kluby dohodnú. Rozdeľuje sa to medzi kluby, ktoré hráča vychovali a v danom klube pôsobil vo vekovom rozmedzí od 12 do 23 rokov. Ak však nepôjde za peniaze, tak nedostaneme pochopiteľne nič,“ povedal športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.
 
Žilina sa mohla poriadne nabaliť už v lete. PSG ponúkol za služby nášho obrancu 50 miliónov eur. Milánčania ich však odmietli. Ak by sa v lete tento transfer uskutočnil, tak „Šošoni“ mohli podľa solidarity payment a teda z 5% podielu za jeho výchovu dostať až 2,2 milióna eur. Belaník však pre náš portál vysvetlil, prečo by za Škriniara napokon nedostali menej peňazí. „Celá suma je 5%, ale tým, že Milan bol približne do 13 rokov v jeho rodnom klube Žiari nad Hronom, ďalej bol na hosťovaní v Zlatých Moravciach a taktiež pôsobil necelé dve sezóny aj v Sampdorii Janov, tak by sme nemohli dostať celých 5%. Dostali by sme za neho približne len 3% z prestupovej sumy,“ dodal športový manažér MŠK Žilina.
 
Pokiaľ by teda prestúpil Milan Škriniar ešte v tomto prestupovom období za 15 miliónov, tak Žiline by išlo z 3% podielu 450-tisíc eur. Žiar, Zlaté Moravce a Sampdoria by si rozdelili zvyšných 300-tisíc eur. V prípade, že by sa Inter Miláno a Paríž Saint Germain dohodli na prestupovej sume 20 miliónov eur, tak by „Šošoni“ zinkasovali 600-tisíc eur. Ostatné kluby, ktoré boli spomenuté by si rozdelili zvyšných 400-tisíc eur.