Deň pred zápasom slovenská futsalová reprezentácia vypustila doobedňajší tréning a celá výprava si zašla zahrať šípky do miestnej obľúbenej kaviarne pre šípkarov v Leviciach. Po taktickej porade hráči absolvovali prednášku od pána doktora Maloviča o dopingu. Večerný oficiálny tréning sa niesol v duchu dolaďovania taktických herných prvkov, trénersky štáb už má jasno aj v základnej zostave, v akej nastúpia zverenci Mariána Berkyho a Richarda Bača v úvodnom stretnutí elitného kola kvalifikácie.

Pre slovenských hráčov začína prakticky nový turnaj a hneď prvý zápas proti 16. tímu svetového rebríčka chcú vyhrať. „V zostave máme jasno, včera a dnes sa všetko vykryštalizovalo,“ objasnil asistent trénera Richard Bačo. Ťahúňom mužstva aj v tejto časti kvalifikácie by mal byť Tomáš Drahovský, podľa ktorého je družstvo dopre pripravené. „Na tréningu sme si ukázali posledné veci, ktoré by sme v zápase chceli hrať. Sústredili sme sa na štandardné situácie, útočnú alebo obrannú power-play. Budeme sa spoliehať na dobrú defenzívu, rozhodujúca bude efektivita a premieňanie našich šancí,“ načrtol kľúč k úspechu Drahovský,

Zverenci šéftrénera reprezentácií Mariána Berkyho ešte nikdy v histórii neštartovali na MS, na európskom šampionáte si už zahrali, keď v Holandsku v roku 2022 postúpili pri svojej prvej účasti do štvrťfinále.