Potomok rodičov z Mali sa narodil v Španielsku a od ôsmich rokov vyrastal v jednej z najlepších akadémií sveta - barcelonskej La Masii. Už od úvodu svojej kariéry sa od ostatných spoluhráčov odlišoval veľkou rýchlosťou, z ktorej sa stala jeho najväčšia zbraň. "Vždy som bol rýchly. Ľudia si mysleli, že behám príliš rýchlo na ihrisku, ja som si však myslel, že som bol pomalý. Pravda je, že som nešprintoval naplno, mohol som byť ešte rýchlejší," vrátil sa Traoré k svojim začiatkom. 

V lete 2015 zamieril do Anglicka, kde pôsobí dodnes. V drese Wolverhamptonu sa vypracoval na jednu z opôr mužstva. Predstavil sa aj v zápasoch Európskej ligy proti Slovanu. V oboch prípadoch pomohol svojmu tímu k víťazstvu, čo ocenil aj tréner "belasých" Ján Kozák ml. "Traoré je nebezpečný a rýchly hráč," povedal a priznal, že po jeho príchode na ihrisko musel Slovan zmeniť taktiku.

Anglické médiá zaujala Traorého muskulatúrna postava a preto jeho odpoveď na otázku, koľko času trávi v posilňovni všetkých zaskočila. "Môj tréning? Nedvíham ťažké váhy. Je ťažké tomu uveriť, ale s činkami necvičím. Je to genetické. Veľmi rýchlo dokážem naberať svalovú hmotu," povedal Traoré.

Španielovia rýchlosť je natoľko ohormujúca, že sa o jeho služby v mladosti zaujímali aj tímy z NFL! "Raz som mu povedal, že behá ako americký futbalista. Na to zareagoval, že ako hráča Barcelony sa ho snažili získať niektoré tímy NFL. Bol až taký explozívny," povedal Traorého spoluhráč z Wolverhamptonu Romain Saiss.