Najrýchlejší muž sveta, ktorý len minulý rok odišiel z atletiky, otvorene hovorí o tom, že by chcel hrať futbal na profesionálnej úrovni. V roku 2016 vyhlásil, že je jeho snom nastúpiť v Divadle snov pred fanúšikmi Manchestru United. Boltov sen sa splní už tento víkend. Predstaví sa v charitatívnom zápase plnom futbalových hviezd, ktorý organizuje na štadióne Old Trafford spoločnosť UNICEF.

Slovenskí futbalisti mieria po náročnej sezóne na dovolenky: Kde si bude užívať Škriniar?

Jamajčan sa na tento zápas dôkladne pripravuje. V utorok nastúpil v drese účastníka najvyššej nórskej súťaže s číslom 9.58, ktoré symbolizuje čas svetového rekordu, ktorý Bolt stanovil v roku 2009 na 100 metrovej trati. Jeho tím napokon prehral s mladými nórskymi reprezentantmi 0:1. Tridsaťjedenročný šprintér nastúpil do zápasu z lavičky a mal aj obrovskú šancu na vyrovnanie, no v zakončení neuspel.

Usain Bolt to so svojou kariérou profesionálneho futbalistu myslí naozaj vážne. Dokázal to aj v marci tohto roku, keď si zatrénoval s futbalistami Borussie Dortmund. Bývalý tréner čiernožltých Peter Stoger povedal, že má Bolt pred sebou "ešte veľa práce", aby dosiahol úroveň profesionálneho futbalistu. 

Yaya Touré sa ostro pustil do trénera Man City Guardiolu: Žiarlil na mňa. Chce, aby mu hráči bozkávali ruky!

"Tréningy, ktoré absolvoval počas svojej šprintérskej kariéry sú úplne odlišné od tých, ktoré potrebuje, aby sa stal profesionálnym futbalistom. Jeho telo na niečo také nie je zvyknuté. Bola to však skutočne veľká zábava a česť trénovať s niekým takým, ako je Usain Bolt," povedal Stoger.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Nemecký tréner Löw klepol hráčom po prstoch: Tieto krásky zostanú bez sexu!

FOTO Slávny tenista úplne nahý. Akty ako z porna jeho krásnej priateľky šokujú svet!

FOTO Najväčšie prekvapenia v nominácii tímov na MS: Tieto hviezdy svetového futbalu do Ruska šokujúco necestujú!