Ako dopadli aktéri bitky uvidíte v priloženej FOTOGALÉRII TU!

Pre klub z najvyššej Ukrajinskej ligy bolo pri rezervácii hotela podmienkou, že v tom čase na ňom nebudú ubytované kluby z Ruska. Nedávne zemetrasenia, ktoré Tureckom otriasli však skomplikovali ubytovacie kapacity v krajine a tak tam ubytovali aj druholigový ruský klub Šinnik Jaroslavľ.

Verzie aktérov sa líšia

Vzhľadom na takmer rok trvajúci ruský útok na Ukrajinu je medzi oboma krajinami výrazné napätie. Nie je tak prekvapením, že vzájomný stret oboch národností sa nezaobišiel bez konfliktu. K tomu ako k incidentu došlo sa oba zúčastnené kluby rozchádzajú. "Spal som, keď niekto z chodby zakričal „sláva Ukrajine“, na čo som mu odpovedal „nie priateľu, sláva Rusku". Potom sa to celé začalo," opísal začiatok incidentu jeden z hráčov ruského klubu.

Hráči Šinniku sa mali posilnení alkoholom správať hlučne a drzo. Jeden z nich bol hrubý k upratovačke, na čo ho hráč FC Minaj vyzval aby sa ospravedlnil. Rus reagoval provokáciou o situácii na Ukrajine, za ktorú dostal úder do tváre. Utekal tak po spoluhráčov a strhla sa hromadná šarvátka.

Policajný zásah a vyhodenie

Vedenie ruského druholigistu v oficiálnom vyhlásení uviedlo: "Naši hráči sa správali ako tím a postavil sa za svojho spoluhráča, ktorý bol napadnutý." Ruské médiá začali šíriť správy o tom, že hráči FC Minaj prinútili Rusov spievať ukrajinskú hymnu a následne ich napadnúť vo výťahu. Tieto správy však s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú pravdivé a to aj podľa výpovedí personálu, či hostí v hoteli.

Hráči ukrajinského klubu sa po bitke mali premiestniť do svojich izieb, zatiaľ čo ruskí hráči pokračovali v agresii a privolaná musela byť aj polícia. Nasledovať muselo ich vyhostenie a preradenie do iného hotela. Ukrajinský  tím ostal v hoteli a na druhý deň normálne trénovali.