Keď si nórska futbalistka prevzala Zlatú loptu a poďakovala, tak sa ujal slova výrečný Solveig. Kanonierky Lyonu sa spýtal, či vie „twerkovať“. Teda predvádzať vyzývavý tanec, pri ktorom ženy trasú zadnou sedacou časťou tela. Hegerbergová rázne odpovedala nie!

Po tomto incidente s nádychom sexizmu sa na sociálnych sieťach spustila vlna kritických komentárov a odkazov pre Francúza. Ten nemal inú možnosť len sa ospravedlniť: „Som šoku z toho, čo čítam na internete. Pochopiteľne som nechcel nikoho uraziť. Ani nechápem, ako to niekto môže považovať za urážku, ak sa na to pozrie ako na celok, pretože sme končili hudbou Franka Sinatru,“ vysvetľoval DJ svoje myšlienkové pochody počas spovedania najlepšej futbalistky sveta.

VIDEO Sexistický škandál zatienil odovzdávanie Zlatej lopty. Francúzsky DJ to poriadne prehnal!
Zdroj: youtube

Ada je známa ako bojovníčka za zrovnoprávnenie žien a aj v boji proti sexizmu v športe. Našťastie sa nad celou situáciou len pousmiala. „Neskôr ku mne prišiel a ospravedlnil sa mi. Neprišlo mi to sexistické. Mám Zlatú loptu a to je pre mňa teraz najdôležitejšie,“ povedala útočníčka.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Šokujúce odhalenie, ktoré vás zarazí: Koľko zarobia futbalisti na Slovensku?

FOTO Unikli detaily z Ronaldovho análneho znásilňovania: Držala ma za penis a...

FOTO Modelka z Playboya sa počas zápasu Furyho s Wilderom postarala o rozruch: Preboha, veď prišla nahá!