Prekvapivá informácia od protinožcov obletela športový svet včera. Bolt sa rozhodol vzdať sa svojho sna byť profesionálom a v budúcnosti sa bude radšej venovať svojim obchodným aktivitám. K dvom streleným gólom v drese austrálskych námorníkov teda ďalšie nepridá.

"Robím veľa rôznych vecí, môj športový život je na konci. Momentálne spolupracujem s viacerými firmami. Mám toho v biznise veľmi veľa a chcem sa tomu venovať naplno. Futbal bol pre mňa výbornou skúsenosťou. Páčilo sa mi byť v tíme, bolo to iné, ako byť na atletickej dráhe. Bavilo ma to," vyjadril sa Bolt.

Bolt si zatrénoval s nemeckým klubom Borussia Dortmund.
Bolt si zatrénoval s nemeckým klubom Borussia Dortmund.
Zdroj: gettyimages

Šprintérska hviezda Usain Bolt ukončila svoju skvelú atletickú kariéru v roku 2017 s vyhlásením, že jedným z jeho životných snov bolo stať sa profesionálnym futbalistom. Na svojom sne začal Bolt takmer okamžite tvrdo pracovať.

Počas svojej futbalovej cesty si stihol zatrénovať napríklad aj s nemeckým gigantom Borussiou Dortmund, alebo nórskym klubom Stromsgodest. Podporu stať sa profesionálom mu vyjadrovali aj svetové hviezdy ako Paul Pogba či Raheem Sterling. O Boltove služby v minulosti prejavil záujem aj maltský klub z najvyššej súťaže FC Valletta.