×

VIDEO Hamšíka môže v Číne aj poraziť: Pri pohľade na videorozhodcu puknete od smiechu

Keď zlyhá technika... V treťom kole druhej najvyššej súťaže medzi Shanghai Shenxin a Heilongjiang Lava sa z víťazstva 2:1 tešili domáci. Viac ako dianie na ihrisku však zaujala inovácia v podaní videorozhodcu.

Kým na Slovensku zatiaľ o systéme VAR ešte len snívame, tak v Číne ho používajú aj v druhej lige. No používajú ako používajú a teraz zisťujú, že pomôcka rozhodcov má niekoľko múch, ktoré nestihli vychytať. Vtedy nastupuje improvizácia.

V 58. minúte došlo k spornej situácii, keď domácim sa podarilo vyrovnať a asistent rozhodcu „zamával“ offside. Hlavný arbiter na ihrisku musel požiadať kolegov vo videomiestnosti, aby posúdili, či hráč stál v postavení hry alebo nie. No a keďže zlyhala pravdepodobne technika alebo systém nebol dostatočne pokročilý, prišiel s inováciou rozhodca. S kúskom bieleho papiera primeriaval a rysoval imaginárne čiary, aby vyhodnotil zamotanú situáciu. Nakoniec papier rozhodol, že hráč stál v ofsajde. I keď spomalené zábery ukázali, že gól by mal platiť.

Našťastie domáci Shanghai otočil výsledok o pár minút neskôr a nemusel ich mrziať ani verdikt papierového rozhodcu. Čínsky futbal tak nešokuje len zárobkami, ale aj praktikami. Uvidíme, či niečo podobné zažije aj Marek Hamšík v službách Dalianu Yifang.

Mohlo by vás zaujímať:

Čaputová má súperku. Chorvátska prezidentka hitom: Aha, čo stvárala s polonahými futbalistami!

Federerova manželka v Miami spustila hotový striptíz: Sexi Mirka ukázala, čo skrýva pod šatami!

FOTO Sexi reportérka z Ufy sa stavila s hokejistami: Za postup máte kalendár s mojím holým telom!