„Myšlienku sme mali v hlave už niekoľko rokov, ale nerealizovali sme ju hneď. Čo čert nechcel, tak s hotovým projektom na papieri prišli naši známi a spýtali sa  Mareka, či by nechceli ísť do toho s nimi,“ povedal pre Šport24.sk otec futbalistu Richard Hamšík a dodal: „Slovo dalo slovo a nastavili sme si pravidlá.“

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie nie je jediným investorom. Tým, že je verejnosti známa osoba, tak marketing sa snažia stavať na jeho mene.  Aj keď sa môže zdať, že koncept centra je šitý pre deti, tak vyžiť sa v ňom môžu aj teenageri či dospelí. „Marek o všetkých krokoch, čo sme podnikli, vedel. Chodil si to tu obzerať, keď prišiel domov na reprezentačné zrazy. S výsledkom je spokojný, ale hlavné bude, aby boli spokojní návštevníci,“ dodal Hamšík starší. 

Hamšíkovci nastavili otvorenie najväčšieho športovo zábavného parku na Slovensku na posledný deň školského roka. Už od ranných hodín vítala deti lezecká stena, trampolíny, multifunkčné ihrisko ďalšia päťdesiatka atrakcií na 4000m2. Veľké otvorenie plánované na podvečer bolo v Banskej Bystrici spoločenskou udalosťou, kde nechýbali zvučné mená športu či šoubiznisu.