FOTO z divokého záveru v Debrecíne nájdete TU!

Pred posledným kolom maďarskej ligy boli karty rozdané jasne. Ak sa chcel Debrecín zachrániť, musel zvíťaziť, pretože Paks sa nachádzal o priečku vyššie s dvojbodovým náskokom. Duel sa nakoniec skončil remízou 1:1, keď domáci v druhom polčase len dokázali vyrovnať, no víťazstvo už na svoju stranu nestrhli. Poradie v tabuľke sa tak nezmenilo a tradičný maďarský klub sa po desaťročiach porúča z najvyššej ligy.

Debrecín skončil celkovo na 11. mieste, pričom na piaty Honvéd stratil len 5 bodov! Minimálne bodové rozdiely v tabuľke neboli klubu nič platné a mnohí hráči v červených dresoch sa po záverečnom hvizde neubránili slzám. Tie však neobmäkčili naštvaných fanúšikov a časť tvrdého jadra domáceho klubu sa okamžite rozbehla na ihrisko s cieľom vyzliecť hráčov z dresov.

Niektorí stihli ujsť do šatní, iní si museli vypočuť štipľavé slová, no nikomu sa našťastie nič vážne nestalo. Zasiahnuť museli ťažkoodenci a až po ich príchode na trávnik sa situácia na štadióne upokojila. Časť futbalistov nakoniec prišla pred tribúnu s tvrdým jadrom a snažila sa zmierniť bolesť z vypadnutia do druhej najvyššej súťaže.