Alireza sa narodil do rodiny iránskych nomádov, čiže tých, čo s ovcami putovali po krajine. Bol najstarším potomkom, preto s ním mal jeho otec veľké plány. Futbal, ktorý Alireza miloval, to však ani zďaleka nebol. Kým ako malý pracoval ako pastier, vo voľnom čase kopal do lopty. Jeho otec preto nemal pochopenie a futbal mu zakazoval. Prišlo to až tak ďaleko, že mu zabavil brankárske rukavice, roztrhal dres aj trenky. Alireza ale chytal holými rukami.

FOTO Ponížení Poliaci už majú zbalené domov: Nepomohli im ani sexbomby na tribúne!

Iránsky chlapec mal sen a išiel si za ním. Ušiel od rodiny s prísnym otcom a vybral sa do Teheránu, hlavného mesta Iránu. Na ceste stretol trénera, ktorý mu ponúkol, že za tridsať eur môže trénovať v jednom klube. Alireza však nemal žiadne peniaze ani na prespanie, nie ešte na tréningy. Ustlal si tak na ulici, pred futbalovým klubom. 

Alireza Beiranvand je oporou iránskeho tímu.V mladosti si však prešiel peklom.
Alireza Beiranvand je oporou iránskeho tímu.V mladosti si však prešiel peklom.
Zdroj: twitter

Okoloidúci si mysleli, že ide o žobráka a bezdomovca, tak mu hádzali drobné. „Bol som z toho smutný, ale aspoň som mal po dlhom čase lahodné raňajky,“ priznal teraz s úsmevom. Potom sa do klubu dostal, ale popri trénovaní musel aj pracovať. Zohnal si miesto v továrni, neskôr umýval autá, či piekol pizzu alebo upratoval ulice Teheránu. Postupne sa vypracoval v klube Naft Teherán na brankársku jednotku a dostal miesto aj v mládežníckych reprezentáciách. 

FOTO Škrtelova manželka na Nemcovej svadbe šokovala: Cez šaty jej presvitalo niečo, čo nemal nikto vidieť

Beiranvand potom prestúpil do Persepolisu Teherán a stal sa najdrahším gólmanom iránskej histórie. Brankár, ktorý meria 194 centometrov, sa v pondelok postaral o šok, keď proti Portugalsku zneškodnil penaltu hviezdnemu Cristianovi Ronaldovi. Iránu sa síce nepodarilo postúpiť zo základnej skupiny, no tím z blízkeho východu zanechal solídny dojem. Údajne sa o neho zaujímajú veľkokluby. „Láka ma Liverpool alebo Paríž St. Germain,“ nechal sa počuť bývalý pastier oviec.

POZRITE SI AJ:

 

Najdojímavejší príbeh futbalového šampionátu: V sekunde prišiel o celú rodinu, ale aj tak fandí v Rusku

 

FOTO Najsexi svetový deň dostáva mužov do kolien. Spodné prádlo zhodili aj Slovenky: Cibulková aj Hantuchová bez nohavičiek!

 

Michel Miklík nechápe, ako môže Slovan dostať licenciu pre KHL: Len mne dlžia vyše 100 tisíc!

 

FOTO Módna polícia zo svadby futbalistu Nemca a missky: Stylistka si podala pani Škrtelovú, Hamšíkovú i ženícha!

 

Zloženie tímov na MS vo futbale je divoké: Francúzi i Švajčiari sú pozberanci z celého sveta!