Prelom v jeho futbalovom živote spravil až prestup do bratislavského Interu, ktorého dres obliekal v rokoch 1999 až 2004. „Do klubu sme prišli rovnako. Boli sme mladí, bezstarostní a veselí ako bežne mladí hráči bývajú,“ zaspomínal na Čišovského jeho spoluhráč Szilárd Németh. „Hrali sme spolu dve sezóny. Vtedy mal Inter veľmi vyvážený kolektív, do ktorého Marián dobre zapadol. Navyše, štyria sme obliekali dres dvadsaťjednotky, takže sme boli dobrá partia,“ konštatoval Németh. Ďalší spoluhráč z Interu Juraj Czinege si na Čišovského spomína ako na skromného, pokorného, no i zábavného chalana. „Sláva ho nezmenila, stále ostal byť človekom a kamarátom,“ povedal na jeho adresu.

Marián Čišovský v drese Interu Bratislava, v pozadí Szilárd Németh. V tom čase ešte nosieval krátke vlasy.
Marián Čišovský v drese Interu Bratislava, v pozadí Szilárd Németh. V tom čase ešte nosieval krátke vlasy.
Zdroj: Svätopluk Písecký

Na mladého Čišovského si spomína aj Martin Ševela. „Prišiel do veľkého mesta, no veľmi rýchlo sa aklimatizoval a dostal do základnej zostavy. Prešiel si celou obranou a vyprofiloval sa na jej pilier nielen v Interi, ale aj v reprezentácii. Pre mňa bol zaujímavý aj tým, že ako obranca strieľal veľa gólov. Inak bol bežný normálny chalan, ktorý ma prekvapil možno tým, že si nechal narásť dlhé vlasy a zopínal si ich gumičkou,“ prezradil Ševela.

S Čišovským v Interi hrával aj Roman Kratochvíl. „Je mi to strašne ľúto, pretože to bol výborný a skromný človek. Po Peťovi Dzúrikovi je to už druhý chalan z Humenného, ktorý nás takto opustil. V Interi sme zažili spolu majstrovské roky, Marián sa postupne vypracoval do základnej zostavy, dostal sa do reprezentácie, zahral si v zahraničí a celkovo mal peknú kariéru. Spomínať na neho môžem len v dobrom, navyše to bol poctivý futbalista. To, čo od neho tréner žiadal, to vždy splnil. Mohol hrať dokonca na viacerých postoch a na obrancu dával aj veľa gólov. Bol to univerzál.“

Marián Čišovský obliekal dres Žiliny jednu sezónu. Na snímke v súboji s Martinom Laurincom.
Marián Čišovský obliekal dres Žiliny jednu sezónu. Na snímke v súboji s Martinom Laurincom.
Zdroj: Pavol Ïurèo