Pozrite si šokujúce FOTO z pohrebu Maradonu v GALÉRII

Vo štvrtok ráno vystavili pre širokú verejnosť truhlu s telom zosnulého futbalistu. Keďže do ulíc vyšli rozlúčiť sa s Maradonom státisíce ľudí a tí mohli mať prístup podľa plánu do 16:00, každý sa k truhle dostať nestihol. To bolo dôvodom nepokojov, ktoré nastali v uliciach. Zasahovať musela polícia, ktorá použila vodné delá, slzotvorný plyn aj streľbu gumovými projektilmi.

Popri nepokojoch poslednú rozlúčku s Maradonom poznačilo správanie Diega Molinu, pracovníka pohrebnej služby. Sociálne siete obleteli zábery Molinu, ktoré šokovali svet. Pózuje totiž na nich pri truhle, v ktorej ležal Maradona. Jednu ruku mal položenú na hlave mŕtveho futbalistu, druhou ukazoval palec hore a robil si so zosnulým Maradonom spoločnú fotku.

Morbídnemu lákaniu fotiť sa s mŕtvym futbalistom neodolalo následne ani niekoľko ďalších pracovníkov. Manažér pohrebného ústavu Diego Picon vyhlásil, že traja pracovníci, ktorí svojím správaním pobúrili celú Argentínu, neboli internými zamestnancami, ale spolupracovali s pohrebníctvom externe.

S Molinom a jeho kolegami však pohrebníctvo ukončilo spoluprácu, a to nie je všetko. Pracovníci, ktorí si robili selfie so zosnulým Maradonom, dostávajú správy, v ktorých sa im nahnevaní krajania vyhrážajú smrťou. Za jednu selfie to je poriadne nebezpečná daň...