Nádejný anglický futbalista Luke si bol s dvomi kamarátmi zahrať futbal. Lenže, zakopli loptu, ktorá sa im zakliesnila. Práve Bennett sa ju snažil vyslobodiť kovovou tyčou a to nemal robiť. Tyč sa dostala do kontaktu s elektrickým vedením a mladíka zasiahol prúd takou silou, že utrpel zranenia, ktoré neboli zlučiteľné so životom. Obaja kamaráti, s ktorými na ihrisku bol, a ktorí mu v osudnej chvíli pomáhali, utrpeli len ľahšie zranenia.

Obrovská tragédia šokovala rodinu a jeho kamarátov, ktorí prežívajú obrovské utrpenie. „Žiadne slová nedokážu opísať, ako sa dnes cítime. Sme úplne zdrvení. Žiadny rodič by nemal prechádzať takú bolesťou, akú teraz pociťujeme. Luke bol naše svetlo, náš krásny chlapec v každom ohľade. Mal osobnosť, ktorá bola ako magnet a dotýkala sa každého, koho stretol. Nemohli sme si priať lepšieho syna. Boli sme štyria a navždy štyri zostaneme. Jeho svetlo zostane navždy s nami,“ vyznali sa zdrvení rodičia zosnulého chlapca.

S anglickým talentom sa rozlúčil aj jeho klub AFC Fylde, kde pôsobil v mládežníckom tíme. „Správa, ktorú sme sa dozvedeli, nás úplne zdevastovala a láme nám srdcia. Všetku našu lásku posielame v tejto preťažkej a krutej dobe Lukovej rodine a priateľom,“ napísal klub na svojej oficiálnej stránke.

Anglické médiá informovali, že rodina i najbližší kamaráti sú v starostlivosti špecializovaných pracovníkov, ktorí sa im budú snažiť pomôcť prekonať túto šialenú tragédiu.