Futbalový reprezentant Lukáš Haraslín už mesiac prakticky nevychádza zo svojho bytu v talianskom Sassuole. „Táto situácia nie je dobrá asi pre nikoho. Je jasné, že by som najradšej trávil veľkú noc s rodinou a frajerkou. To však, žiaľ, nejde. Som už mesiac zavretý v byte v Taliansku a nemôžem nikam vychádzať. Je to strašné. Verím, že sa to čoskoro skončí,“ prezradil 23-ročný futbalista.

Podobne je na tom aj ďalší Slovák pôsobiaci v Brescii Nikolas Špalek. Hoci sa mu už podarilo dostať na Slovensko, na klasické sviatky môže zabudnúť. „Tieto veľkonočné sviatky sú také smutnejšie. Aj preto, lebo po príchode z Talianska som na Slovensku v karanténe, sám bez rodiny a priateľky. Na druhej strane, zase, keby nebola pandémia, tak v Taliansku by bežala liga a normálne by sme hrali aj počas Veľkej noci,“ povedal nám futbalista.

Na severe Európy je zase osamotený útočník Samuel Mráz. „Momentálne je ťažká doba a ja som v Dánsku sám. Netuším, ako prežívajú Dáni veľkonočné sviatky a aké majú zvyky. Klub nám udelil voľno, tak si budem musieť nejakú zábavu sám pre seba vymyslieť. Ak zbadám na ulici šibačov, tak sa asi k nim pridám,“ zamyslel sa útočník dánskeho Bröndby Kodaň.

Dlhé chvíle v karanténe si Haraslín kráti aj cvičením.
Dlhé chvíle v karanténe si Haraslín kráti aj cvičením.
Zdroj: archív L.H.