Reprezentačný tréner Marián Berky avizuje, že receptom na úspešné úvodné vystúpenie majú byť zachovanie si rozvahy, odvaha a dobré mentálne nastavenia. Tímu okolo kapitána Petra Kozára a lídra Tomáša Drahovského krátko pred prvým zápasom v amsterdamskej hale Ziggo Dome vyjadrili podporu aj futbaloví reprezentanti Juraj Kucka, Martin Dúbravka, Róbert Boženík či bývalá dlhoročná opora národodného tímu Ján Ďurica.

Ako kouč Berky už niekoľkokrát zdôraznil, Rusi sú favoritom nielen skupiny, ale aj celého turnaja. O postupe Slovákov do štvrťfinále sa tak zrejme bude rozhodovať najmä v stretnutiach s ďalšími súpermi z Poľska a Chorvátska. No už aj v prvom dueli turnaja je dôležité ukázať kvalitu, dobré nastavenie a dostať tak do pohody na zvyšok šampionátu. "Musíme v prvom rade nastaviť hráčov mentálne, aby si uvedomili, že zápas s Ruskom je veľmi dôležitý, ale aby neboli premotivovaní. Na druhej strane, aby neboli ustráchaní, resp. aby nemali prílišný rešpekt. Ideme do zápasu s tým, že chceme dosiahnuť úspech, ale ideme krok za krokom. V každom zápase chceme odovzdať sto percent. Rusi sú favorit, o postupe sa bude rozhodovať v súbojoch s Poľskom a Chorvátskim," povedal Berky pre Slovenský Futsal.

Slová podpory vyjadrili futsalovej reprezentácii aj hviezdy futbalového A-výberu SR. "Chcel by som vám popriať na EURO veľa šťastia. Užite si zápasy naplno, ako sa len dá. Dajte do nich všetko. Verím, že ich zmáknete a že v nich odovzdáte maximum. Aby ste urobili dobré meno slovenskému futbalu. Držím vám silno a palce a budem vás sledovať. Držte sa," odkázal krajanom stredopoliar Juraj Kucka z FC Watford. "Futsalisti, čakajú vás majstrovstvá Európy a ja vám prajem, aby ste si ich poriadne užili. Aby ste dosiahli krásny úspech. Ja som majstrovstvá Európy zažil, viem aké to je. Prajem vám, aby sa vám v každom zápase darilo. Ak dáte do každého srdce, úspech sa dostaví," motivoval tím Ján Ďurica. "EURO je veľký turnaj a pevne verím, že potešíte všetkých slovenských fanúšikov," doplnil brankár Martin Dúbravka z Newcastle United.