Tridsaťdvaročný útočník absolvoval v tíme nováčika lekársku prehliadku i fyzické testy. „Veľký záujem o moje služby zo strany Volosu trval už pár mesiacov. Rozhodol som sa zotrvať v lige, ktorú poznám a odohral som v nej dve sezóny. Mal som ponuky z Poľska, nie však blízko slovenských hraníc, z Turecka, Rumunska... Žiadna nebola poblíž domova, a tak som sa začal rozhodovať podľa iných kritérií. Dúfam, že vo Volose strávim pekné obdobie a klubu sa bude dariť," citoval Jendrišeka denník Šport. 

Volos NFC vyhral druhú ligu s päťbodovým náskokom. Ide zatiaľ o najväčší úspech klubu, ktorý vznikol len pred dvoma rokmi. Jendrišek odohral za Xanthi 58 súťažných zápasov, v ktorých nastrieľal 20 gólov. Tie budú od neho chcieť aj na novom pôsobisku.

„Viem, že ma berú ako lídra mužstva. Nebojím sa tejto pozície, mal som ju aj v Xanthi. Mám rád menšie kluby, kde nie je až taký tlak od fanúšikov a cítiť v nich rodinnú atmosféru. Vždy sa mi darilo v takýchto tímoch. Verím, že sa predvediem v dobrom svetle," dodal bývalý hráč Ružomberka, Hannoveru, Kaiserslauternu, Schalke, Freiburgu, Cottbusu, Trnavy a Cracovie Krakov.

Mohlo by vás zaujímať:

Manchester City si poistil svoju oporu: Kyle Walker chce naďalej získavať tituly

PSG na UEFA nepochodilo: Neymar bude naďalej pykať

Juan Mata zostáva v Manchestri United: Ďalšie dva roky bude červeným diablom

Legenda Manchestru United lieta v problémoch so stávkovaním: Mastná pokuta v tisíckach libier!