"Máme pred sebou veľkú motiváciu a cieľ. Je to pre nás radostné, že sme dostali šancu zúčastniť sa na MS. Na zraze uvidíme, ako túto správu vnímajú dievčatá, ale určite sa tešia. Pre nás je to veľká výzva, ale ideme krok za krokom. Najskôr máme pred sebou kvalifikáciu na majstrovstvá Európy, takže našu pozornosť sústreďujeme na Španielsko a Maďarsko, s ktorými si zmeriame sily začiatkom októbra. Tieto dva duely s tímami zo svetovej špičky nám určite pomôžu pri vývoji nášho družstva," uviedol podľa slovakhandball.com na piatkovom brífingu tréner Sloveniek Pavol Streicher.

Starosti trénerovi slovenskej reprezentácie robí zdravotný stav niektorých hráčok. "Osobne ma znepokojuje, že hráčky užšieho kádra Natália Némethová, Erika Rajnohová a Kristína Pastorková majú problémy, ale taká je hádzaná. Ďalšie týždne ukážu, či sa stihnú dať dokopy tak, aby boli k dispozícii na šampionát, ale ja verím, že áno," vyjadril nádej šéf realizačného tímu slovenskej reprezentácie.

V Púchove pôjde o prvú reprezentačnú akciu po aprílovom barážovom dvojzápase so Srbkami v boji o MS 2021. "Stretneme sa po dlhšom čase. Chceme si overiť výkonnosť hráčok z MOL ligy, tie zo zahraničných klubov nám neuvoľnili, ale s tým sme museli počítať, keďže toto nie je asociačný termín. Na tomto trojdňovom sústredení sa veľmi nemusíme zaoberať tímovou taktikou, ale zameriame sa na veci, ktoré chceme zdokonaliť. Tento zraz je na to ideálna príležitosť. Sústredenie chceme využiť na to, aby sme si herné aspekty, ktoré sme sa snažili zdokonaliť, ešte viac precvičili a do koncepcie zapracovali hráčky, ktoré neboli doteraz v užšom kádri," dodal Streicher.