TAKÁTO PEKELNÁ KULISA BOLA V ROKU 2019 NA TEHELNOM POLI

„Belasí“ majú na gréckeho súpera skvelé spomienky. Pred dvoma rokmi postúpili z play-off Európskej ligy do skupinovej fázy tejto súťaže práve cez PAOK. Doma vtedy zvíťazili 1:0 a aj napriek prehre 3:2 v Solúne, zásluhou dvoch streleným gólov na hosťujúcej pôde putovali do skupiny. Tentoraz slovenský majster môže v prípade úspechu s týmto súperom postúpiť do osemfinále Konferenčnej ligy.  

Tabuľku momentálne vedie FC Kodaň, ktorý má deväť bodov a dvojbodový náskok pred „belasými“. PAOK je tretí a tak ako Slovan má sedem bodov. Zástupcovia nášho najúspešnejšieho klubu si uvedomujú dôležitosť zápasu a práve preto burcovali svojich fanúšikov, aby im z tribún dodali potrebnú podporu. Situácia z roku 2019, keď bolo na Tehelnom poli vyše 20-tisíc divákov sa žiaľ nezopakuje.

Ich plány totiž zmarila pandemická situácia na Slovensku. Podľa Covid automatu malo byť na štadióne prítomných len 200 divákov v režime očkovaní a prekonaní. Slovan v tejto súvislosti pozastavil predaj vstupeniek a pre fanúšikov ich napokon vyčlenil len 128. Vláda SR však včera schválili celoštátny lockdown, ktorý je už v platnosti a na večerný zápas nemôže prísť žiadny fanúšik. "Mrzí nás, že budeme úplne bez vašej podpory na štadióne. Cítime však aj vašu podporu na diaľku a všetci urobíme maximum, aby sme vás vo štvrtok potešili, aj keď nám naozaj budete veľmi chýbať," napísal Slovan na svojej stránke. 

Zárobky Slovana v pohárovej Európe

660-tisíc eur za predkolá európskych súťaží

3 milióny eur za postup do skupiny Konferenčnej ligy

1,7 milióna za 7 bodov v skupine Konferenčnej ligy

5,36 milióna doposiaľ zarobil Slovan v pohárovej Európe

Futbalisti Slovana sa tak budú musieť zaobísť bez podpory fanúšikov a spoliehať sa naopak musia iba na svoje schopnosti. Dostatočnou motiváciou pre nich však musí byť už len fakt, že pre klub môžu vybojovať ďalší veľký balík peňazí. Slovan v tejto sezóne doposiaľ zarobil v pohárových súťažiach 5,36 milióna eur. Tím, ktorý obsadí v skupine prvé miesto dostane 650-tisíc eur, druhý tím skupiny 325-tisíc, avšak oba dostanú ešte 300-tisícový postupový bonus za prienik do 16-finále.

TAKÁTO PEKELNÁ KULISA BOLA V ROKU 2019 NA TEHELNOM POLI