Ako to vyzerá na pohrebe trénerskej legendy si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII

Jozef Vengloš zomrel po pretrvávajúcich zdravotných problémoch v utorok 26. januára. Počas svojej kariéry sa preslávil najmä ako tréner, čo dokumentuje zlato z majstrovstiev Európy 1976 a bronz takisto z európskeho šampionátu o štyri roky neskôr. Bol prvým trénerom anglického tímu, ktorý nepochádzal z Veľkej Británie, keď v sezóne 1990/91 viedol Aston Villu v najvyššej anglickej súťaži. Okrem toho sedel na lavičke takých klubov, ako sú Sporting Lisabon, Fenerbahce Istanbul či Celtic Glasgow. 

Rozlúčka s Venglošom sa konala včera o 17.00 a aj napriek bezpečnostným opatreniam sa to v bratislavskom krematóriu hemžilo známymi futbalovými osobnosťami. Samotného smútočného obradu sa dokopy mohlo zúčastniť len šesť ľudí, keď v obradnej sále nechýbala Venglošova manželka Eva či synovia Jozef a Juraj. Ďalší hostia sa mohli pokloniť Venglošovi ešte pred samotným obradom, ten však museli prečkať pred budovou krematória. Rozlúčku však premietali na veľkoplošnej obrazovke.

Dať posledné zbohom prišlo trénerskému velikánovi približne 50 futbalových osobností. Nechýbal prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák, tréner Vladimír Weiss st. s manželkou, Ladislav Hudec, Dušan Tittel, Karol Belaník, ale aj bývalý šéf SFZ František Laurinec a prekvapila aj prítomnosť kontroverzného funkcionára Vladimíra Wänkeho, ktorého v minulosti odsúdili za korupciu. Samotný obrad trval necelú polhodinku a po ňom smútoční hostia kondolovali najbližšej rodine Jozefa Vengloša.

Sledovali sme naživo

15:00 - "Všetkých v klube nás hlboko zasiahla správa o smrti nášho bývalého trénera dr. Jozefa Vengloša. Naše myšlienky a modlitby sú v tomto smutnom období s jeho rodinou a najbližšími, ako aj s celým futbalovým hnutím na Slovensku,"kondoloval škótsky klub Celtic Glasgow na svojej oficiálnej stránke.

15:10 - Slovenský futbalový zväz na úmrtie ikonického trénera Jozefa Vengloša (†84) zareagoval na zasadnutí výkonného výboru, na ktorom jeho členovia schválili návrh, že cena pre najlepšieho trénera roka ponesie meno práve po zosnulom Jozefovi Venglošovi. 

15:20 - "Hovorí sa, že každý je prekonateľný a všetky rekordy sa raz prekonajú, no myslím si, že v dohľadnej dobe asi ťažko,"zareagoval na smrť Vengloša Dušan Radolský.

16:00 - Posledná rozlúčka so zosnulým velikánom slovenského futbalu Jozefa Vengloša († 84) sa uskutoční v bratislavskom Krematóriu v utorok o 17:00. V obradnej sále bude môcť byť vzhľadom na prísne opatrenia a zlú pandemickú situáciu len šesť osôb. Najverenejší kamaráti a predstavitelia SFZ si ho prídu uctiť aj napriek tomu.

 16:20 - „V obradnej sále bude môcť byť iba šesť osôb, teda najbližšia rodina a obrad vykonávajúca osoba. Pokiaľ chcú prísť aj ostatní ľudia, budú musieť ostať na verejnom priestranstve, teda pred vstupom do Krematória a budú musieť mať negatívne testy,“ povedala pre Šport24.sk pracovníčka Krematória.

16:22 - Kremetórim zatiaľ zýva prázdnotou. Vo vestibule je zapnutá obrazovka s fotografiou Jozefa Vengloš.

16:25 - Približne polhodinu pred začiatkom prišiel Venglošov syn Juraj, ktorý vošiel do krematória zadným vchodom. Okrem neho zatiaľ nikto iný nedorazil.

16:32 - Niekoľko smútiacich ľudi sa skupinkuje na parkovisku.

16:37 - Do vestibulu práve prichádza najbližšia rodina, synovia Jozef, Juraj a manželka Eva.

16:28 - Za futbalovú Žilinu prišiel Karol Belanik v sprievode Tomáša Medveďa.

16:32 - Prišiel trener Hudec, ale aj motocyklový jazdec Ivan Jakeš a bývalý futbalista Andrej Porázik.

16:40 - Na poslednej rozlúčke nechýba ani prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

16:45 - Medzi smútiacimi je aj trńer Vladimír Weiss s manželkou, funkcionár Dušan Tittel či Vladimír Wänke.

16:50 - Pracovníčka krematória práve informovala smútočných hostí, že obrad začne o 17:00. Prístup do obradnej siene však bude mat kvôli pandemickym opatreniam len najbližšia rodina.

16:51 - Ostatným, krorí prišli ,sa bude premietať pohreb len na veľkoplošnej obrazovke vonku.

16:57 - Práve povolili sa ísť pokloniť pamiatke Jozefa Venglosa aj ostatným.

17:02 - Smútočný obrad sa práve začal.

17:10 - Pred krematóriom sa lúči vonku priblýzne päťdesiat známych osobností z futbalového prostredia.

17:14 - Na obrazovke vo vestibule sa premietajú staré zábery zosnulého trénera Vengloša.

17:29 - Smútočný obrad v krematóriu sa skončil.

17:40 - Najbližší pozostalí po Jozefovi Venglošovi prijímali vyjadrenie úprimnej sústrasti.

18:00 - Priamy prenos z poslednej rozlúčky s trénerskou legendou Jozefom Venglošom sa skončil.

Ako to vyzerá na pohrebe trénerskej legendy si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII