Bendtner najlepšie roky kariéry strávil v Arsenale, keď dres londýnskeho klubu obliekal 10 rokov. Dánsky útočník ale svoj potenciál nikdy nenaplnil, za to zarobené peniaze a slávu si užíval naplno. Svedčia o tom aj jeho slová z novej autobiografie, kde sa venoval skutočne všetkému. A ako to v takýchto prípadoch býva, na úspešných športovcov sa lepia ženy, ktoré to chcú za každú cenu využiť, o čom sa presvedčil aj Bendtner.

Opísal bizarnú situáciu, keď s ním jedna z jeho mileniek otehotnela. „Raz za mňou prišla s tým, že je tehotná. Povedala, že ma to bude niečo stáť, ak si dieťa nechá, tak som sa jej spýtal, čo tým myslí. To znamená, že mi zaplatíš nové prsia, pretože chcem, aby boli moje cecky v poriadku. Tak som jej nakoniec zaplatil zákrok u plastického chirurga,“ píše bývalý reprezentant Dánska vo svojej knihe.

Týmto príbehom však patálie s jeho milenkami zďaleka nekončia. „Ďalšia mi rozbila dlažobnou kockou zadné okno na mojom Porsche. Bol som hore v byte a počul som ju, ako vonku kričí, tak som radšej vo vnútri ostal. Tu nie je o čom, pretože je naštvaná kvôli tomu, že sa s ňou už nechcem stretávať. Počas ďalšej noci sa mi počas spánku dostala do telefónu a zistila, že mám okrem nej aj ďalšie ženy. Ráno bola preč a s ňou aj moje oblečenie. Vyhodila ich z okna a ležali priamo na chodníku,“ opisuje Bendtner svoje patálie s milenkami.

Extravagantný hráč je momentálne šťastný po boku Philiny Roepstorffovej a futbal hráva už len pre radosť v štvrtoligovom dánskom mužstve Tarnby FF. Lord Bendtner, ako znie jeho prezývka, sa okrem Arsenalu predstavil aj v drese talianskeho Juventusu či nemeckého Wolfsburgu. V drese dánskej reprezentácie strelil 30 gólov v 81 zápasoch.