Po zatknutí v Paraguaji strávil so svojim bratom 32 dní vo väzení. Keď ho z neho prepustili, tak nastúpil do domáceho väzenia. Spolu mu tak slobodu obmedzili na 171 dní. Za posledné štyri mesiace roka však zapol na plné obrátky a slušne si zarobil.

Stal sa čestným občanom mesta Belo Horizonte, kde podporil výstavbu nového štadióna Atlética Mineira. Investoval do hudby. Otvoril si vlastné nahrávacie štúdio a dokonca vydal spoločnú pieseň so známym brazílskym raperom Jongom. Klip k piesni so sporoodetými slečnami a Ronaldinhom mal milión vzhliadnutí za menej ako jeden deň.

Ronaldinho taktiež uviedol na trh vlastnú značku ginu, nakrútil niekoľko reklám, stal sa veľvyslancom cestovného ruchu a aj elektronických športov. To všetko mu podľa dennika El Pais malo vyniesť milión eur. V roku 2021 má prísť do kín dlho očakávaný film o jeho živote.

„Chvalabohu, končí sa ťažká kapitola môjho života. Nedokážem nájsť slová, ktorými by som sa poďakoval za podporu v posledných mesiacoch,“ vyhlásil pri propagácii piesne Tropa do Bruxo Ronaldinho.

Ako sa mal ROnaldinho vo väzení, si pozrite TU!