O bezpečie portugalskej futbalovej superstar a jeho rodiny sa starajú dvaja bratia, ktorí slúžili ako vojaci špeciálnej elitnej jednotky v Afganistane. Súrodenci Sergio a Jorge Ramalheirovci po návrate z Afganistanu pracovali v policajnej jednotke, ktorá v Portugalsku stráži politikov a sudcov. Teraz pracujú pre hviezdu Manchestru United.

„Obliekajú sa veľmi elegantne, vyzerajú normálne a nenápadne. Sú schopní splynúť s davom, ale rýchlo uvažujú, majú perfektný prehľad a konajú v správnej chvíli,“ opísal Ronaldových strážcov zdroj z okolia ochranky.

Bratov Ramalheirovcov zachytili fotografi viackrát pri sprevádzaní Ronalda aj jeho partnerky Georginy. Raz futbalistu sprevádzali na letisko v Manchestri pred odletom na zápas Ligy majstrov vo Švajčiarsku, ale nechýbajú ani pri bežných činnostiach, akou je večera s rodinou v meste.

Podľa informácií anglických médií Ronaldo dbá väčší dôraz na bezpečie rodiny aj jeho samotného potom, ako ho varovali, že sa má stať terčom pre zločinecký gang.

Aj v minulosti však bol futbalista ostražitý, strážil ho, napríklad, bývalý bojovník MMA a elitný výsadkár Nuno Marecos.