Hrdina MS v Juhoafrickej republike sa zatiaľ ako jediný Slovák dostal do úzkej spoločnosti bývalých skvelých futbalistov. Tých chce UEFA vyškoliť a pripraviť nielen pre vlastné potreby, ale aj pre tie zväzové a klubové v danej krajine.

Každý musel pre prijatie do kurzu spĺňať prísne kritériá a mať za sebou úspešnú kariéru. „Od októbra navštevujem špeciálny vzdelávací program UEFA s názvom Kariéra po kariére. Po toľkých rokoch opäť sedieť v školských laviciach a robiť domáce úlohy nie je jednoduché. Ale mám skvelých spolužiakov, bývalé futbalové hviezdy, s ktorými som v kontakte aj mimo štúdia, takže ma to baví. Po skončení kurzu mám obrovské možnosti realizácie. A nielen čo sa futbalu týka, ale aj v iných oblastiach. Mám predstavu, čo by som chcel potom robiť, ale to si nechám zatiaľ pre seba,“ vyjadril sa pre Šport24.sk Róbert Vittek.

Vzdelávanie prebieha v týždňových kurzoch, ktoré sa konajú po celom svete. „Najbližšie strávime týždeň vo februári v Paríži. Okrem stáže v PSG máme naplánovanú návštevu automobilky a prednášky na univerzite. Už sa na to teším, ako aj na spolužiakov, s ktorými si máme vždy čo povedať,“ dodal bývalý reprezentant.

O zábavu majú vždy postarané

Keď sa zídu pokope futbalové hviezdy, býva vždy o zábavu postarané. Inak to nie ani v prípade „študentov“ z Vittekovho kurzu. „Heskey, Aršavin, Drogba a Kaká sú zárukou zábavy. Športujeme, varíme si, bavíme sa o živote i o futbale. Sú to správni chlapi, nikto sa na nič nehrá,“ pochvaľuje si Róbert Vittek.