Pôvodná trasa mala až 285 km a pretekári, i so štvoricou Slovákov na čele s Petrom Saganom, mali odštartovať o 9.30 SELČ. Po zmenách sa dĺžka skrátila na 261 km a začiatok posunuli na 10.00 SELČ.

"V predchádzajúcich kategóriach sa to ukázalo, že je tu isté nebezpečenstvo. Musíme si aj uvedomiť, že na trať ide väčší pelotón. Vzhľadom na to, že má byť zlé počasie, organizátori z bezpečnosných dôvodov vypustili úsek na úzkych cestách a pridali pre divákov atraktívnejšie dva okruhy," povedal pre Šport24.sk šéf slovenskej cyklistiky Peter Prívara. Podľa neho mohli práve úzke cesty vyhovovať Petrovi Saganovi a malému slovenskému tímu.

Cyklisti mali pôvodne absolvovať 187 km dlhý nájazd z Leedsu do cieľového mesta Harrogate. Práve v tejto časti však spôsobilo počasie najväčšie problémy a tak ho organizátori skrátili a odpadli aj dva z pôvodne troch kopcov v tomto úseku - Buttertubs Hill (5,8 km, 5,2%) a Grinton Moor Hill (4,4 km, 5,3%). Priamo v Harrogate malo nasledovať sedem 14-kilometrových okruhov s jedným stúpaním na Harlow Moor (1,2 km, 5,2%), po novom ich pôjdu až deväť.

ONLINE z pretekov si môžete pozrieť TU!