Škriniar podpísal pred niekoľkými dňami zmluvu s francúzskym gigantom PSG, ktorý mu prinesie astronomický ročný platom 9 miliónov eur. Milanovi Inter núkal „iba“ 6 miliónov. V Taliansku ho preto obviňujú, že sa ulakomil na väčšiu sumu a ťahal klub za nos ohľadom jeho ďalšieho pôsobenia v Interi. „Do konca roka by som ho nechal hniť v tribúne. Nie je spravodlivé, že sa delí o naše víťazstvá, keď je z neho Judáš,“ znie jeden z miernejších odkazov pod jeho fotkou na Instagrame. „Chcel si byť ako Hamšík pre Neapol, ale nikdy nebudeš. Mal si všetko, čo si chcel, no ulakomil si sa o dva milióny navyše. Nezaslúžiš si kariéru ako Hamšík,“ napísal iný fanúšik.
 
Olej do ohňa priliala do celej situácie aj údajná komunikácia medzi Škriniarom a trénerom Riccardim Ferrim, ktorú publikovali viaceré talianske média. „Čo si to za muža? Bol si kapitán, jeden z obľúbených hráčov klubu, stal si sa ikonou tohto tímu a od leta si z nás robíš srandu. Prines z Paríža 20 miliónov a kľudne uteč, v opačnom prípade sa odtiaľto ani nepohneš,“ malo zaznieť v trénerskej miestnosti z úst spomínaného Ferriho počas rozhovoru so Škriniarom. Náš futbalista však túto komunikáciu poprel. „Škriniar urobil rozhodnutie, na ktoré má právo a my sme povinní ho rešpektovať. Sme presvedčení, že v nasledujúcich mesiacoch bude demonštrovať rovnaký profesionalizmus a serióznosť, ako tomu bolo doteraz,“ povedal šéf Interu Beppe Marotta.
 
Kapitán slovenskej reprezentácie tak zostane v Interi do zvyšku kontraktu, ktorý mu končí v lete. Milana podľa povesti a reakcií talianskych fanúšikov čaká zrejme peklo. Niektorí sa mu vyhrážajú aj smrťou. Čo si o tom myslí náš bývalý legendárny reprezentant Vratislav Greško? „Pravdou je, že fanúšikovia Interu sú nevyspytateľní a vášniví. Nikdy neviete, čo môže daný jednotlivec urobiť. To sa nedá predpokladať. Aj za mojich čias, keď som tam pôsobil sa udiali veci, že nám dali najavo, keď sa im niečo nepáčilo. V každom prípade si nemyslím, že by sa Milan mal báť o svoje zdravie, alebo že by potreboval mať ochranku. Až tak ďaleko to podľa mňa nezájde.“

Na ďalšej strane hovorí Greško o tom, prečo nekúpil PSG Škriniara už v zime