Po odohratí polovice zápasov v skupinových fázach troch európskych pohárových súťaží aktualizovala Európska futbalová únia (UEFA) rebríček top klubov. Suverénnym lídrom je so 122 bodmi Bayern Mníchov pred Manchestrom City a FC Liverpool. Zaujímavosťou je, že v prvej päťke je až päť tímov z anglickej Premier league. Okrem dvoch spomínaných patrí štvrtá pozícia poslednému víťazovi Ligy majstrov, FC Chelsea.

UEFA tvorí rebríček na základe výsledkov v pohárových súťažiach počas posledných piatich sezón. A ako v ňom obstáli slovenské kluby? Najlepším je účastník tohto ročníka skupiny Európskej konferenčnej ligy, ŠK Slovan Bratislava, ktorému patrí 116. miesto. V porovnaní s minulou sezónou si klub z hlavného mesta výrazne polepšil - po sezóne 2020/21 mu patrilo až 151. miesto.

Rebríček eviduje celkovo 433 futbalových tímov, ktoré v posledných piatich rokoch štartovali v niektorej zo súťaží. Okrem Slovana sú v ňom spomedzi našich tímov ešte Spartak Trnava (136. miesto), DAC Dunajská Streda (170.), MŠK Žilina (271.), MFK Ružomberok (343.) a AS Trenčín (345.).