Pozrite sa, čo čakalo Hamšíka v Číne, v GALÉRII

Po tom, čo čínska strana konečne našla spoločnú reč s majiteľom Neapola de Laurentisom a dohodli sa na prestupe, náš reprezentant nabral smer „Ďaleký východ“. Privítali ho ako kráľa a obed na 85 poschodí mrakodrapu hovorí za všetko. Podľa vlastných slov sa na novú kapitolu svojho života nevedel dočkať. „Teším sa na novú výzvu. Je to môj prestup po dlhých rokoch. Čaká ma nová zmena a neviem sa jej dočkať. Bude to dobrodružstvo,“ vyhlásil slovenský reprezentant po spečatení prestupu.

Zdá sa však, že to nebude až také dobrodružstvo. Na prvých tréningových fotkách z Číny, na ktorých je Marek zachytený sa zdá, že jeho ázijské pôsobenie bude pravdepodobne len o peniazoch. Podmienky, ktoré má počas prípravy v Šanghaji, sa dajú porovnať s podmienkami jedného z vidieckych slovenských klubov. Aspoň čo sa týka pohľadu do šatne. Marek po upršanom tréningu síce v šatni naznačuje typickým gestom, že je všetko OK, ale na jeho tvári je vidieť, že z podmienok a zázemia je zjavne frustrovaný.

Po neapolskom luxuse čakali v Číne Hamšíka podmienky ako na dedine: Kam sa to dostal?
Zdroj: Július Dubravay

Možno si v tej chvíli sám pre seba povedal: „Kam som sa to dostal? Zlatý Neapol.“ Prezident SFZ Ján Kováčik verí, že Hamšík vie, čo robí. „Bolo to Markovo rozhodnutie prestúpiť. Je to profesionál. Čína je odlišná ako náš svet, ale ak tento prechod zvládne, tak to bude v poriadku a bude lídrom reprezentácie,“ vyjadril sa na margo jeho prestupu Kováčik. Netreba však hádzať flintu do žita a až čas ukáže, aké podmienky predvedie „Marechiarrovi“ Dalian Yifang po príchode zo sústredenia.

Stihol si pochutnať na domácich špecialitách

Slovenský reprezentant už naplno zarezáva vo svojom novom pôsobisku Dalian Yifang. Ako už býva zvykom, po tréningu sa vybral so spoluhráčmi na spoločnú večeru. Hráči si po zaberačke pochutnali na varených knedlíkoch.

Mohlo by vás zaujímať 

Umelec pretvára slávnych futbalistov do simpsonovskej podoby: Do parády zobral aj Hamšíka s Kuckom!

Marek Hamšík už zarezáva v exotickej Číne: Užil si aj večeru v oblakoch

Hamšík má za sebou prvý tréning: Aj v Číne s obľúbenou 17-tkou!

Najprv zahanbujúca prehra, teraz vyhadzov: Taliansky tím vyradili z tretej ligy