Po dvoch rokoch sa uskutočnil 65. ročník udeľovania ocenení pre najlepších futbalitsov sveta. Lionel Messi nemá za sebou futbalovo najlepší rok v kariére - z trofeje sa tešil v reprezentácii Argentíny, keď ju doviedol k triumfu na Copa America. Najväčší rozhruch však vyvolal svojim letným prestupom z FC Barcelona, odkiaľ zamieril do Paríž St. Germain.

A práve v Paríži, v meste kde pôsobí a kde sídli aj redakcie France Football si prevzal už siedmu Zlatú loptu v kariére. V ďakovnej reči nezabudol pochváliť svojho najväčšieho rivala v boji o trofej Roberta Lewandowského, samozrejme spomenul aj nových spoluhráčov z Paríža a vedenie tamojšieho klubu. 

Tridsaťštyriročný Messi vyhral anketu aj v rokoch 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 a naposledy 2019. V lete doviedol Argentínu k titulu na juhoamerickom šampionáte Copa America. S národným tímom tak získal prvú veľkú trofej a zo šampionátu si odniesol aj cenu pre najlepšieho hráča turnaja a zlatú kopačku. V lete prestúpil z FC Barcelona do Paríža St. Germain. Messi zaznamenal v roku 2021 dokopy za kluby a reprezentáciu 41 gólov a 17 asistencií v 56 zápasoch. S Barcelonou získal aj Kráľovský pohár.

Lewandowski, ktorý v uplynulej sezóne strelil v bundeslige rekordných 41 gólov, bol favorit na zisk ocenenia francúzskeho magazínu France Football pre rok 2020, no pre pandémiu koronavírusu sa táto anketa vlani neuskutočnila. Tentokrát skončil druhý. Tretí Jorginho získal v priebehu roka až dve cenné trofeje - s FC Chelsea vyhral Ligu majstrov a patril medzi opory "squadry azzurra", ktorej pomohol k zisku titulu majstra Európy.