POZRITE SI FOTO Z ORDINÁCIE NEYMAROVHO ZUBÁRA V GALÉRII

Minulý rok skončili Myjavčanky tretie, tento rok cestovali na svetové finále do Sao Paulo s cieľom vyhrať turnaj, čo sa im nakoniec podarilo. „Je to neskutočný pocit byť najlepší na svete a poraziť také veľmoci, ako je USA, Brazília či Japonsko. Sme hrdé, že môžeme úspešne reprezentovať náš klub na svetovej úrovni,“ odkázali Myjavčanky na Slovensko po finálovom zápase s Japonskom, ktoré zdolali 2:1.

Okrem tvrdých bojov o turnajové víťazstvo si užili aj priateľský zápas proti Neymarovi, ktorý si zakopal do lopty po šiestich týždňoch oddychu spôsobeného zranením členka. Brazílska hviezda následne futbalistkám Myjavy odovzdávala trofej, tento moment sa však skončil neslávne.

Neymar s víťazným tímom turnaja zo Slovenska.
Neymar s víťazným tímom turnaja zo Slovenska.
Zdroj: Redbull

Dvíhanie víťazného pohára sa pre Zitu Baníkovú z majstrovského tímu skončilo nešťastne. Oslavujúce spoluhráčky ju totiž knokautovali trofejou, Baníková spadla na zem ako podťatá, čo si všimol aj samotný Neymar. Futbalistku Myjavy odniesli na nosidlách.

„Spoluhráčka bola otočená a nevšimla si. že zdvíhame trofej. Pohár ju zasiahol tak nešťastne, že prišla o dva zuby. Potom jej to, našťastie, ošetrili Neymarovi zubári, ktorých tam mal,“ prezradila nám trénerka a hráčka v jednej osobe Iveta Neveďalová.

„Som v poriadku. Vyzerá to zle, veľmi to bolí, ale som ok. Mám to zašité,“ opísala nešťastný záver turnaja Zita na sociálnej sieti, krátko po skončení turnaja a po zákroku pre turnajovú televíziu opísala bolestivé chvíle u zubára: „Pomohli mi a boli na mňa veľmi milí. Neymar bol úplne super, vybavil mi jeho zubára, aby mi to spravil. Ak by mi nepomohli, bola by som na tom zle.“

Hráčky víťazného tímu a ich zamestnania:
  • Zita Baníková - študentka vysokej školy
  • Nikoleta Hucovičová - pracuje u otca vo firme a trénuje deti
  • Sylvia Smatanová - pracuje v gastronómii
  • Monika Ďurkovská - HR špecialista v Bratislave
  • Monika Pirťanová - študentk
  • Andrea Bogorová - študentka
  • Iveta Neveďalová - trénerka a manažérka mládeže v klube Spartak Myjava