Pre 56-ročného stratéga,ale aj búrliváka, sú vo futbale dôležité len výzvy. Darmo má na stole ponuky z rôznych klubov, len tak hockde nepôjde. Tak ako napríklad naposledy, keď sa mu ozvali z Newcastle. No, a Mourinho sa nechal počuť, že toto mužstvo nemá šancu na trofeje, čiže jeho odpoveď bol záporná.

Predtým mal však aj ponuky z radov takých mužstiev ako sú Inter Miláno, AS Rím, Lyon, Monaco alebo argentínske Boca Juniors. Jose to však nechal plávať. Ale napríklad v takom spomínanom Interu siahli po Contem.

„Verím, že mi bude umožnené viesť normálny život, kým sa vrátim ku futbalu,“ vyhlásil po odchode z Manchestru United. V posledných týždňoch sa tohto vyjadrenia aj držal. Chodil na tenis, stretával sa so známymi osobnosťami, ale už pričuchol znovu ku futbalu. Je z neho komentátor a glosátor stanice Sky Sports.

Jeho objektom bude anglická liga, v ktorej takmer desať rokov trénoval, takže je v nej ako doma. „Je to pre mňa výzva a pokým sa vrátim ku trénerstvu, bude ma táto práca napĺňať,“ priznal Mourinho.