Okrem Petra Sagana sa však v hlavných pretekoch mužov predstaví slovenská špička, jeho tímoví kolegovia z Bory-Hansgrohe Erik Baška a brat Juraj Sagan, z tímu Dukla Banská Bystrica Patrik Tybor, Marek Čanecký, Ján Andrej Cully a Juraj Bellan a doplní ich Adrián Babič.

Keďže holandskí organizátori pripravili na hromadné preteky rovinatý okruh pre všetky kategórie, rozhodovať by sa malo v záverečnom dojazde. V ňom by mal mať pri neúčasti P. Sagana zo Slovákov najväčšie šance Baška. ,,Škoda, že nejde Peťo, pretože doňho sme vkladali najväčšie nádeje, že by mohol dosiahnuť vynikajúci výsledok, získať medailu alebo aj titul. Ale keďže sa rozhodol inak, tak v kategórii elite verím Erikovi. Je to majster Európy do 23 rokov z roku 2015, keď vyhral na podobnej trati, ako je táto v Holandsku. Na 90% sa bude rozhodovať v záverečnom dojazde, takže ak by sa vyskytol na správnom mieste, rýchlosť má a mohol by bojovať o popredné umiestnenia," uviedol pre TASR prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara.

Peter Sagan v Holandsku štartovať nebude. O úspešný výsledok bude bojovať jeho brat Juraj.
Peter Sagan v Holandsku štartovať nebude. O úspešný výsledok bude bojovať jeho brat Juraj.
Zdroj: Instagram Juraj Sagan

Prvá časť slovenskej výpravy sa do dejiska ME presunula už v pondelok, ďalší reprezentanti pribudnú v stredu a v ďalších dňoch. ,,Okrem Bašku je dobrý šprintér aj junior Pavol Kramarčík, ktorý by mohol mať šancu na úspešný výsledok. Záležať však bude aj od vetra, keďže hneď po príchode sem sme cítili, že poriadne fúka. Na tých tratiach sú odkryté úseky, takže môže rozhodovať aj pozičná jazda. Tým, že sme obsadili všetky miesta, ktoré sme mohli a dali sme šancu všetkým, tak je tu najpočetnejšia slovenská výprava na ME a je to logisticky náročnejšie a hektickejšie," uviedol pre TASR priamo z dejiska šampionátu koordinátor cestnej cyklistiky SZC Martin Riška.