Marek Hamšík prežíva v Číne neľahké časy: TOTO mu zakázali na tri roky!

Zvyknúť sa dá na všetko, len na jedno nie. To tvrdí po prestupe do Číny slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík (31). Pomaly si zvyká na inú kultúru, stravu a dokonca mu neprekážajú ani masy ľudí.

EXKLUZÍVNE FOTO ošiaľu okolo Hamšíka v Podbrezovej si pozrite TU!

Ako veľký milovník a zberateľ luxusných áut však musí zabudnúť na to, že svoje fára prevetrá ázijskými ulicami. V Číne totiž neplatia európske vodičské preukazy, a tak sa Marek musí spoľahnúť na služby osobného šoféra.

Hamšíkov tím stratil body v siedmej minúte nadstavenia: Takto zhodnotil napínavý zápas

Podľa slovenského futbalistu, ktorý sa v týchto dňoch pripravuje s prvoligovým tímom z Podbrezovej, je to zatiaľ jediné mínus jeho čínskeho angažmánu. Domov na Slovensko sa vrátil po mesiaci a pre Šport24.sk porozprával o svojich pocitoch.

„Zatiaľ sa nemôžem na nič sťažovať. Pomaly si zvykám na všetko, aj keď som zatiaľ v meste Ta–lien, v ktorom budem žiť, ešte nebol,“ vyjadril sa Marek. Na jeho tréning v Podbrezovej sa prišlo pozrieť množstvo detí s rodičmi, ktorí Marka zaplavili prosbami o podpisy a fotografie.

Marek Hamšík hodnotí súťažnú premiéru v Číne: Remíza s desiatimi mužmi sa počíta!

Potom sa pustil do porovnávania úrovne futbalu v Európe a v Ázii. „Musím priznať, že čínsky futbal je oveľa menej kvalitný. Neexistuje tu prakticky žiadna taktika, je to také jazdenie hore-dole,“ priznal bez okolkov. Na otázku, či v Číne vydrží celé tri roky, odpovedal: „Prečo nie? Asi áno.“

Superluxusné autá Mareka Hamšíka za státisíce, si pozrieť TU!

Sledoval ho aj kráľ Horehronia

Na tribúne podbrezovského štadióna sledoval Marka Hamšíka aj majiteľ klubu Vladimír Soták, ktorého považujú za kráľa Horehronia. „Hrávali tu reprezentanti Kucka a Breznaník, ale hráč takého kalibru ako Marek tu ešte netrénoval. Prišiel som sa na neho pozrieť, lebo tvrdím, že kto si zaslúži úctu a obdiv, tak toho treba vidieť naživo,“ povedal majiteľ Železiarní Podbrezová.

 

Autor: bb
Video
Diskusia