EXKLUZÍVNE FOTO ošiaľu okolo Hamšíka v Podbrezovej si pozrite TU!

Ako veľký milovník a zberateľ luxusných áut však musí zabudnúť na to, že svoje fára prevetrá ázijskými ulicami. V Číne totiž neplatia európske vodičské preukazy, a tak sa Marek musí spoľahnúť na služby osobného šoféra.

Hamšíkov tím stratil body v siedmej minúte nadstavenia: Takto zhodnotil napínavý zápas

Podľa slovenského futbalistu, ktorý sa v týchto dňoch pripravuje s prvoligovým tímom z Podbrezovej, je to zatiaľ jediné mínus jeho čínskeho angažmánu. Domov na Slovensko sa vrátil po mesiaci a pre Šport24.sk porozprával o svojich pocitoch.

„Zatiaľ sa nemôžem na nič sťažovať. Pomaly si zvykám na všetko, aj keď som zatiaľ v meste Ta–lien, v ktorom budem žiť, ešte nebol,“ vyjadril sa Marek. Na jeho tréning v Podbrezovej sa prišlo pozrieť množstvo detí s rodičmi, ktorí Marka zaplavili prosbami o podpisy a fotografie.

Marek Hamšík hodnotí súťažnú premiéru v Číne: Remíza s desiatimi mužmi sa počíta!

Potom sa pustil do porovnávania úrovne futbalu v Európe a v Ázii. „Musím priznať, že čínsky futbal je oveľa menej kvalitný. Neexistuje tu prakticky žiadna taktika, je to také jazdenie hore-dole,“ priznal bez okolkov. Na otázku, či v Číne vydrží celé tri roky, odpovedal: „Prečo nie? Asi áno.“

b>Superluxusné autá Mareka Hamšíka za státisíce, si pozrieť TU!</b

Sledoval ho aj kráľ Horehronia

Na tribúne podbrezovského štadióna sledoval Marka Hamšíka aj majiteľ klubu Vladimír Soták, ktorého považujú za kráľa Horehronia. „Hrávali tu reprezentanti Kucka a Breznaník, ale hráč takého kalibru ako Marek tu ešte netrénoval. Prišiel som sa na neho pozrieť, lebo tvrdím, že kto si zaslúži úctu a obdiv, tak toho treba vidieť naživo,“ povedal majiteľ Železiarní Podbrezová.

Sledoval ho aj kráľ Horehronia majiteľ klubu Vladimír Soták.
Sledoval ho aj kráľ Horehronia majiteľ klubu Vladimír Soták.
Zdroj: Emil Vaško