V 10. kole s Ťiang-su Su-ning aj v 11. kole so Šanghaj Šen-chua dostal Hamšíkovcov do vedenia venezuelský útočník Salomon Rondon. V záverečnej desaťminútovke sa však súperom Ta-lienu vždy podarilo vyrovnať. "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý patril nám, zaslúžene sme sa ujali vedenia. Na začiatku druhého dejstva sme nepremenili dve šance a potom mali navrch hostia. Dlho sme odolávali, no v závere sme inkasovali. Škoda straty. V prípade víťazstva sme sa mohli posunúť na štvrté miesto zabezpečujúce postup do play off," povedal kapitán slovenskej reprezentácie pre svoj web po pondelňajšom stretnutí.

Zverencov španielskeho trénera Rafaela Beniteza čaká ešte v základnej časti Super League kvarteto zápasov. "Čaká nás náročný záver základnej časti, za deväť dní odohráme štyri zápasy," dodal 33-ročný Hamšík.

Ta-lien figuruje v osemčlennej tabuľke na siedmej priečke so ziskom 11 bodov. Čínska liga sa pre pandémiu koronavírusu hrá v dvoch skupinách za zatvorenými dverami. Okrem Ta-lienu (A-skupina) sa súboje konajú aj v Su-čou.