Investuje milióny, ale svojmu synovi podľa exmanželky Markéty Ottomanskej poslal za posledných päť mesiacov 14-tisíc českých korún (560 eur). Tá dokonca žiadal peniaze od „neziskoviek“, aby neskončila na ulici. Napriek napätým vzťahom a drsnému rozchodu je Markéta na svojho exmanžela pyšná, i keď pre iDnes.cz priznala, že by bola rada, keby sa jej to vôbec netýkalo: „Už len kvôli synovi, ktorý s tým bude musieť vyrastať. Je to len Jakubov príbeh, jeho spoveď. Som pyšná, že dokázal pozbierať sily a ísť s tým na verejnosť.“

Ottomanská je presvedčená, že napriek povzbudivým komentárom pod videom, jeho schránku plnia nenávistné odkazy a vyhrážky. O jeho sexuálnej orientácii vedela, ale nechce prezradiť, ako dlho: „Keď mi to Kubo povedal, dal mi zároveň veľkú slobodu. Teraz je dôležité, aby bol šťastný. Určite sa mu uľaví a nič ho nebude zvnútra zožierať. Bál sa, že ho ľudia neprijmú takého, aký je. Bol z toho v strese.“ Markéta funguje so svojim ex na pokojných vodách a vychádzať musia spolu hlavne kvôli synovi. Verí, že ho budú mať ľudia radi ako doteraz. „Stačí len, aby som dobre správal,“ odkázala mu.

Český reprezentant je prvým mužom z kolektívnych športov za riekou Moravou, kto urobil svoj coming out. Pár dni pred Vianocami sa pochválil záberom po boku krásnej letušky Vanessy. Podľa Expres.cz to nebola jeho priateľka. Obaja spolu chodili ešte predtým, ako mal Jankto dieťa s Ottomanskou.