V roku 2009 mal paktovať so slovenskou tenistkou Danielou Hantuchovou a na sklonku kariéry si zahral s Vladimírom Weissom mladším v katarskej Al-Gharafe. Sneijder vyrastal v Ajaxe Amsterdam, odkiaľ prestúpil do Realu Madrid a s Interom Miláno vyhral v roku 2010 Ligu majstrov. Za holandskú reprezentáciu nastúpil v úctyhodných 134 zápasoch.
Napriek skvelej vizitke gólový záložník v roku 2009 bojoval s nešvárom nazývaným alkohol. Ťažko znášal prestup z Realu Madrid do Interu Miláno, ktorý jeho problémy s alkoholom ešte viac prehĺbili. Bolo mu jedno, či je deň po alebo pred zápasom. Užíval si večierky. Jeden z nich prepil s hercom Georgeom Clooneym a herečkou Megan Fox. Nič by na tom nebolo zaujímavé, keby to nebolo deň pred zápasom v Lige majstrov.
„Prišiel som domov o šiestej ráno a o pár hodín neskôr som skóroval v zápase Ligy majstrov proti Werderu Brémy. Keď som videl, že dokážem skórovať aj po prehýrenej noci, už som sa nebál si to zopakovať,“ priznal Sneijder v knihe. Spomínaný zápas sa odohral 229. septembra 2010a Inter Miláno ako úradujúci víťaz ligy majstrov vyhral 4:0. Wesley strelil tretí gól, Samuel Eto’o sa zaskvel hetrikom.

Svadba Wesley Sneijdera a Yolanthe Cabau
Svadba Wesley Sneijdera a Yolanthe Cabau
Zdroj: Acs


Spôsob života počas pôsobenia v Reale, párty a alkohol obviňuje z rozpadu jeho dvoch manželstiev. Najprv bol ženatý s Ramonou Streekstrovou (2005-2009) a potom s Yolanthe Cabauovou (2010-2019). Miesto v jeho srdci medzi nimi mala vypĺňať  Daniela Hantuchová. „Spoluhráči Ruud van Nistelrooy a aj Arjen Robben má na to upozorňovali. Dokonca kritizovali a chceli, aby som bol disciplinovanejší. Vraj takto dlho nevydržím. Chodil som na veľa večierkov, mal som zlých priateľov, veľa alkoholu a žien,“ priznal futbalový rebel.