Poľský kapitán skóroval v 30. aj 55. minúte a zariadil prvé víťazstvo svojho mužstva po úvodnej remíze v Maďarsku 3:3. Trávnik opustil už po vyše hodine hry, čím vystrašil fanúšikov. "Mierne ho pobolievalo koleno, preto sme mu naň po striedaní dali ľad. Dúfame, že v pondelok už po tom nebude ani stopy. Skontrolujeme to a veríme, že nepôjde o nič vážne," vravel ešte po zápase tréner Paulo Sousa, v pondelok však prišli nepríjemné správy. Vyšetrenie odhalilo poškodenie väzov v pravom kolene a Lewandowski nenastúpi v stredu v Anglicku. Duel by mohol jeho stav zhoršiť, podľa Poľského futbalového zväzu (PZPN) je čas liečby päť až desať dní.

Sousa zvolil ofenzívne rozostavenie, keď okrem Lewandowského operovali vpredu aj Krzysztof Piatek a Arkadiusz Milik. "Som spokojný s mojím výberom základnej jedenástky. Chcem využívať troch útočníkov, čo najviac to bude možné, chcem, aby viac spolupracovali a aby si vytvárali čo najviac šancí. Isteže, vieme zvoliť aj opatrnejší prístup, ale vo všeobecnosti očakávam rýchly a kreatívny prejav," povedal na oficiálnej webstránke Európskej futbalovej únie (UEFA) 50-ročný Portugalčan, ktorý lavičku poľskej reprezentácie prebral koncom januára.

Proti outsiderovi doprial debut v najcennejšom drese 17-ročnému Kacperovi Kozlowskému aj Karolovi Swiderskému, ktorý sa strelecky presadil hneď v premiére a uzavrel skóre duelu: "Prvý zápas a prvý gól, som veľmi šťastný. Na tento zásah som čakal od detstva a budem si ho pamätať do konca života. Nemal som čo stratiť, viedli sme 2:0, keď som vybehol na ihrisko, snažil som sa pomôcť mojim spoluhráčom. Podarilo sa mi to, čo ma nesmierne teší." Poliaci figurujú v tabuľke na druhom mieste so štvorbodovým ziskom a marcový trojzápas zakončia stredajším šlágrom na pôde stopercentného Anglicka. "Ideme tam s cieľom zvíťaziť, iba takýmto uvažovaním sa môžeme posunúť dopredu. V defenzíve si musíme dávať pozor a neobdarovávať súperov 'darčekmi' ako pri remíze s Maďarskom. Som presvedčený, že vo Wembley si vypracujeme nejaké príležitosti, dúfam, že z nich aj niečo vyťažíme. V ofenzíve máme veľkú kvalitu," vyhlásil obranca Bartosz Bereszynski.

Anglicko má z dvoch zápasov na konte plný počet šesť bodov, po domácej výhre nad San Marínom (5:0) uspelo na trávniku Albánska 2:0. Skóre otvoril kapitán Harry Kane, ktorý sa presadil v jedenástich stretnutiach v kvalifikáciách MS a ME za sebou. Počas tejto série nastrieľal pätnásť gólov. "Musíme naďalej tvrdo pracovať, náš tím ešte nie je dokonale sformovaný, ale sme na tom dobre. Vyhrali sme dva súboje, v ktorých sa to od nás očakávalo. Poľsko bude pravdepodobne najsilnejším súperom v skupine, no sme na to nachystaní. Pokiaľ dokážeme zvíťaziť a odskočiť na rozdiel piatich bodov, budeme vo výhodnej pozícii pred kvalifikačnými duelmi, ktoré budú nasledovať po záverečnom turnaji ME," povedal anglický útočník pre ITV Sport.