Pre mnohých je Maradona najlepším futbalistom na svete, ďalšia časť za futbalového kráľa považuje Pelého. Argentínčan mal však dar od Boha a keby dbal viac na svoju životosprávu, mohli byť jeho štatistiky ešte lepšie. Jeho najslávnejší moment je jednoznačne gól Anglicku vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v roku 1986, keď brankára prekonal rukou. Presný zásah dostal príznačnú prezývku Božia ruka a Diego doviedol svoju krajinu až k zisku titulu. „Ak by som mal tú možnosť zmeniť minulosť a ospravedlniť sa, urobil by som to. Ale gól je vždy gól, Argentína sa aj vďaka nemu stala majstrom sveta a ja som bol najlepší hráč na svete,“ vrátil sa pred pár dňami k šampionátu v Mexiku.

Maradona nikdy nepatril medzi typických športovcov, len 165 centimetrov vysoký futbalista sa mohol pochváliť okrem brilantnej techniky aj bruchom, ktoré sa po kariére ešte zväčšilo. To však nebol jeho jediný problém. Už počas kariéry pričuchol k drogám a problémy so závislosťou od kokaínu má zrejme dodnes. Drogové večierky po stretnutiach boli u rodáka z Buenos Aires bežnou praxou.

Ďalšou slabosťou Diega boli ženy. Po jeho boku sa za celé roky vystriedali modelky, speváčky či herečky. S Claudiou Villafane sa oženil v roku 1984 a ich manželstvo sa skončilo rozvodom až po 20 rokoch. Maradona si užíval pozornosť žien po celé roky a najmä v Neapole aj vďaka spolupráci s mafiou mohol mať každú ženu, na ktorú ukázal. S Cristinou Sinagrovou dokonca splodil nemanželského syna a dlho sa k nemu odmietal priznať. Celkovo má „božský Diego“ päť detí a naposledy randil s moderátorkou Rociou Oliviovou.

Hamšík ho prekonal
Maradona je najväčšou legendou Neapola, no Argentínčana pred pár rokmi dokázal prekonať náš Marek Hamšík. Slovenský futbalista strelil v drese talianskeho klubu 121 gólov, zatiaľ čo Maradonovi sa to v belasom drese podarilo 115-krát. Súčasným rekordérom je však už Dries Mertens so 127 gólmi.