„Rozhodol som sa hovoriť o mojom mentálnom zdraví, keď som s ním mal problémy. Musel som povedať veci tak, ako sú. Nikdy som nepremýšľal o tom, že by ma ľudia nazývali bláznom či slabochom,“ vyhlásil Iniesta v rozhovore pre The Wild Project.

Od roku 2018 hráva za japonský Vissel Kobe, kam odišiel z Barcelony. Keďže nechcel hrávať proti svojmu milovanému klubu, rozhodol sa Španiel odísť mimo Európu. Práve počas pôsobenia v Barcelone sa u neho prejavili depresie.

„Keď som bojoval s depresiou, moja najpríjemnejšia časť dňa bola, keď som si dal tabletku a išiel v noci spať. Strácate radosť zo života, zo všetkého. Objal som manželku, ale cítil som, ako keby som objímal vankúš. Necítite nič,“ otvorene popisuje Iniesta svoj boj.

Pomohli mu terapie s odborníkmi. „Stále navštevujem terapie, potrebujem byť v pokoji. Rád počúvam slová profesionálov o mentálnom zdraví a depresii. Život vás napokon naučí, že depresie a psychické problémy môžu postihnúť kohokoľvek. Nie je to o materiálnych veciach. Mohol som mať všetky autá na svete a všetko, čo som chcel. Napriek tomu je ťažké čeliť životným problémom. Musíte trénovať svoj mozog,“ dodala hrajúca španielska legenda.