Vyjadril tým solidaritu so spoluhráčom z pražskej Slavie Ondrejom Kudela, ktorý dostal desaťzápasový trest od UEFA za údajnú rasistickú urážku protihráča Glena Kamaru z Glasgowa Rangers. Pred výkopom v Middlesbrough na trávniku pokľaklo 20 hráčov, stáť ostali len Stanciu a ďalší rumunský reprezentant Ionut Nedelcearu. „Urobil som to, aby som ukázal solidaritu  Kudelovi, môjmu spoluhráčovi zo Slavie. Dostal desaťzápasový trest bez dôkazov. Neverím, že pokľaknutie je riešenie,“ povedal rumunskej televízii dvadsaťosemročný stredopoliar, ktorého tím podľahol slávnemu Albionu 0:1.

Stanciu si našiel prekvapujúco podporu anglických fanúšikov. Tí vybučali hráčov oboch aktérov, ktorí si pokľakli. Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA v apríli potrestala Kudelu za incident z 87. minúty odvetného stretnutia osemfinále Európskej ligy v Glasgowe, ktoré Slavia vyhrala 2:0 a postúpila. Záložník Kamara potom, čo mu český stopér čosi pošepol, obvinil súpera z toho, že ho nazval opicou. 

Kudela pripustil, že fínskeho hráča tmavej pleti počastoval vulgárnymi slovami, ale rasistickú urážku od začiatku popiera. Odvolacia komisia potvrdila verdikt disciplinárky, ale tridsaťštyriročný český reprezentant, ktorý príde o majstrovstvá Európy, sa odvolal na Medzinárodný športový arbitráži (CAS) v Lausanne.