Tridsaťsedemročný Biljaletdinov pôsobil okrem klubov v rodnej krajine, napríklad, v anglickom Evertone, kde strávil dva a pol roka. Kariéru končil v roku 2019 v Litve. Bývalý futbalista už v minulosti slúžil v armáde, aj preto teraz dostal povolávací rozkaz.

„Áno, Dinijar bol povolaný. V armáde slúžil už pred viac ako devätnástimi rokmi, keď hral futbal v mládeži. Bolo to dávno. Prišiel rozkaz, zložil prísahu. Celú službu vtedy strávil v športovej sekcii, jeho vojenskú špecializáciu nepoznám. Buď stavebný prápor, alebo železničné jednotky,“ povedal podľa denníka Daily Mail Biljaletdinovov otec.

O tom, že na Ukrajinu budú Rusi povolávať aj športovcov, hovoril aj kustód klubu KHL Kun-lun Red Star Anton Tiškin. „Povolávajú všetkých, ku ktorým sa dostanú. Tí, ktorí nechcú ísť do vojny, idú do väzenia,“ vyhlásil Tiškin a dodal, že povolávacie rozkazy dostali niektorí hráči aj lekár Omsku.

„Rusi chcú len krv. Mám troch malých synov, no mám obavu, že namiesto toho, aby som pracoval a zarábal pre nich peniaze, budem musieť ísť do basy, keďže do vojny nepôjdem. Musím sa odtiaľto dostať, kým ešte môžem,“ dodal.