Nami oslovené kluby pozitívne vnímajú uvoľňovanie opatrení, ale sú pre ne nepostačujúce. „V našich podmienkach, keď máme hráčov z väčších vzdialeností, je to nereálne. Nemali by kde použiť toaletu, nemali by sa kde prezliecť, osprchovať a po tréningu by museli ísť stovky kilometrov v aute spotení domov. A úprimne, čo by taký bezkontaktný tréning hráčom dal?“ položil si otázku generálny manažér ViOn–u Zl. Moravce Marek Ondrejka.

V Trnave tiež nevyužili možnosť na spoločný tréning. „Keďže stále nie je isté, či a kedy sa bude pokračovať v súťaži, nevidíme dôvod vrhnúť sa do nepripraveného tréningového procesu. Pristúpime k nemu na základe prísnych hygienických opatrení a manuálu od Únie ligových klubov,“ píše sa vo vyjadrení Spartaka.

V Pohroní rovnako nebudú trénovať zatiaľ spoločne a to z jedného dôvodu. „V uvoľňovaní opatrení sa píše, že sa to týka bezkontaktných športov, a tým futbal nie je,“ vysvetlil športový riaditeľ Miroslav Filipko. Generálny riaditeľ Slovana, Ivan Kmotrík mladší, na otázku, či u úradujúceho majstra plánujú spoločné tréningy, zareagoval vyhýbavo. „My sa k tomu nevyjadrujeme.“

Futbalisti ViOn-u naposledy spoločne trénovali 10. marca.
Futbalisti ViOn-u naposledy spoločne trénovali 10. marca.
Zdroj: fb