Rodák z Šcinawy sa do Nemecka dostal cez Wroclaw a Katowice. Písal sa rok 1989, keď prestúpil do Kolína, kde s malou prestávkou strávil šesť sezón. Na rok si odskočil do belgického Lierse a sezónu si obliekal dres aj Ajaxu Amsterdam.

FOTO Messi rozbieha biznis na Ibize: Pozrite sa do jeho hotela, v ktorom noc stojí 600 eur

Rudy sa predstavil aj v národnom tíme Poľska, za ktorý odohral 16 stretnutí a strelil v nich tri góly, čo bolo na stredopoliara slušné číslo. „Myslel som si, že nebudem v živote robiť nič iné,len hrať futbal. Bolo to ťažké, keď som si uvedomil, že mám robiť niečo odlišné ako bol futbal,“ vyhlásil Rudy pre nemecký Bild.

Poliak Andrzej Rudy (52) bol špičkovým futbalistom a dotiahol to až do nemeckej bundesligy či do slávneho Ajaxu Amsterdam.
Poliak Andrzej Rudy (52) bol špičkovým futbalistom a dotiahol to až do nemeckej bundesligy či do slávneho Ajaxu Amsterdam.
Zdroj: Profimedia.sk

Rudy sa postupne postaral o to, že mu úspory vyprchali a on musel začať fungovať ako normálny človek. „Keď ma zbadajú v mojej práci, nič nehovoria. Raz sa ma pýtala predavačka v obchode, či som to skutočne ja,“ prezradil bývalý profesionálny futbalista. Rudy je teraz zamestnancom v odťahovej službe a nehanbí sa za to.

El Maestro môže Trnavu po desaťročiach doviesť k titulu: Jeho slová hovoria za všetko!

Paradoxom je, že pre neho neboli peniaze nikdy na prvom mieste. Aj tak sa však minuli a teraz musí pracovať ako bežný smrteľník. „Je zlé, že sa vo futbale teraz točí toľko peniaze. Je to pre šport zlé, pretože ja som hral pre to, že som futbal miloval a nie pre peniaze,“ dodal Rudy.

Mohlo by vás zaujímať:

TOP 5 Krások z ringu, ktoré si nedali pozor na svoje FOTO: Týmito nahými zábermi šokovali celý svet!

FOTO Toto je najsexi športovkyňa sveta: Nafotila sa úplne nahá, kvôli nej sprísnili pravidlá obliekania

Dráždivých fotiek má viac ako víťazstiev. Tenisová hviezda premýšľa: Bude si zarábať svojím telom?!