Univerzál českého tímu MFK Karviná sa pre túto pliagu nemôže stretávať so svojimi dvomi deťmi z prvého manželstva. Tie žijú s jeho bývalou na východe Slovenska. Ako sa udržiavať v kondícii a kedy sa opäť bude hrať futbal? To sa v poslednom čase pýtajú futbalisti vrátane Marka Janečku. Aby toho nebolo málo, Marek rieši aj rodinné problémy. Pre súčasnú situáciu sa nemôže dostať za svojimi dvomi deťmi z prvého manželstva.

 

„Keby som za Zoe (6) a Marcom (4) vycestoval do Levoče, pri návrate do Česka by som musel ísť do karantény. Nie som na takúto situáciu zvyknutý. Deti často chodili ku mne aj na týždeň. Teraz sme v kontakte len cez sociálne siete. A nikto nevie, dokedy to bude trvať,“ povzdychol si futbalista.

„Keď sa to skončí a prídem si po nich, kúpim im darčeky, aké si vyberú,“ odkazuje svojim ratolestiam. Aj keď v týchto dňoch trávi veľa času na internete, musí sa udržiavať v kondícii. V príprave však spoluhráčov vymenil za svoju súčasnú priateľku Barboru, ktorá mu spríjemňuje každodenný dril v lesoparku v blízkosti jeho bytu. „Chodievali sme sem trénovať za predchádzajúceho trénera, takže viem, ako a koľko mám odmakať,“ dodal Janečka.

Janečka sa už nevie dočkať, kedy opäť uvidí svojho syna (na rukách) a dcérku (v strede).
Janečka sa už nevie dočkať, kedy opäť uvidí svojho syna (na rukách) a dcérku (v strede).
Zdroj: archív M. J.

„Jarná“ príprava osamote

Každý futbalista a fanúšik vie, že príprava sa v tomto športe delí na zimnú a letnú. Pre koronavírus sa však všetko vo svete mení z hodiny na hodinu. „Prvýkrát v živote zažívam individuálnu ,jarnú´ prípravu. Nie je to nič príjemné, ale situácia je vážna a musíme byť zodpovední,“ povedal Janečka.