V portugalskom tíme Belenenses prepukol krátko pred sobotňajším duelom s Benfikou koronavírus a preto mal tréner Filipe Candido k dispozícii iba deväť hráčov. Napriek tomu bol klub nútený nastúpiť na ligový zápas proti favorizovanej Benfice Lisabon.

Belenenses sa totiž chceli vyhnúť pokute zo strany vedenia súťaže a tak do základnej zostavy nasadilo deväť hráčov - z toho boli dvaja brankári.  Alvaro Ramalho nastúpil v medzi tri žrde no a Joao Monteiro sa zrazu stal pravým obrancom.

Už v prvej minúte dostalo Belenenses gól no a potom sa stretnutie zmenilo na veľkú frašku. Benfica do polčasu vyhrávala 7:0 a zápas nebol hodný stretnutia najvyššej súťaže. Do druhého polčasu poslalo Belenenses už len sedem futbalistov a následne rozhodca duel prerušil.

Benfica tak zaznamenala ľahké víťazstvo a v tabuľke sa vrátila do čele o dva body pred FC Porto a Boavistu, aj keď jej súperi majú nedeľné zápasy k dobru.