V šiestich rokoch začala trénovať, v desiatich medzinárodne súťažila a v pätnástich sa na olympiáde v Montreale 1976 stala legendou, keď dostala ako prvá gymnastka čisté „desiatky“, ktoré nedokázala zobraziť svetelná tabuľa. Úspech s dvomi zlatými a dvomi striebornými medailami zopakoval o štyri roky neskôr na olympiáde v Moskve. Rumunka Comaneciová si vydláždila cestu k večnej sláve. Lenže bola poriadne hrboľatá.

Keď jej tréneri Bála a Márta Károlyiovci emigrovali v roku 1981, ona zostala v Rumunsku, kde sa doslova stala väzňom diktátora Ceausesua. Hovorilo sa, že musela žiť s jeho synom Nicom, ktorý ju týral a zneužíval. Nadia nakoniec otehotnela s rumunským hercom Stefanom Banicom, ale nakoniec v úplnom utajení potratila a pokúsila sa o samovraždu.

Mesiac pred pádom komunizmu v Rumunsku ušla do Severnej Ameriky. Ani tam nemala na ružiach ustlané. Constantin Panait, ktorý jej pomohol pri úteku z Európy, ju začal vykorisťovať. Predával ju na rozhovory, za čo mal zarobiť približne 200-tisc dolárov. Comaneciová nevidela z toho ani cent.  Nakoniec sa usadila v Montrreale a živila sa reklamami na vybavenia pre telocvične a gymnastiku. V roku 1994 sa vydala za amerického gymnasta Barta Connera. Spolu sú dodnes. Otvorili si gymnastickú školu a venujú sa organizovaním špeciálnych olympiád.

Ako sa menila slávna Comaneciova a ko vyzerá dnes, si pozrite TU!