FOTO z Neapola nájdete TU!

Po šokujúcej správe o smrti Diega Maradonu bol Neapol hore nohami. V talianskom meste vyšli do ulíc tisíce priaznivcov SSC Neapol, aby vzdali hold a symbolicky sa rozlúčili s klubovou legendou. Primátor Luigi de Magistris dokonca chce premenovať miestny štadión Sao Paolo práve po argentínskom futbalistovi.

De Magistris pripomenul, že Maradona je od roku 2017 čestným občanom mesta a označil ho za najväčšieho futbalistu všetkých čias. Nečudo, že zosnulého futbalistu majú v Neapole za Boha. Maradona priviedol tamojší klub k dvom ligovým titulom (1987 a 1990), triumfu v Talianskom pohári aj Superpohári a takisto s Neapolom vyhral aj vtedajší Pohár UEFA (dnes Európska liga).

FOTO z Neapola nájdete TU!

Maradonovu podobizeň ste mohli nájsť po celom Neapole už dávno pred jeho smrťou, no v stredu večer tvár božského Diega na fasádach domov a bytoviek ožila. Fanúšikovia aj obyvatelia mesta sa schádzali pri štadióne, kde zapaľovali sviečky, no horeli aj dymovnice či svetlice, ktoré k ultras priaznivcom neodmysliteľne patria.