Lenže tento dojímavý príbeh s happy-endom mu narobil viac starostí ako radosti. On i jeho rodina sa totiž obávajú pomsty Talibanu. Radikálna nábožensko-politická skupina obvinila chlapca, že miesto toho, aby v škole študoval Korán, tak sa po ihrisku naháňal za loptou. Preto rodina zo strachu o život chlapčeka utiekla z domu, keďže Talibanci nedokážu pochopiť, že chlapček miluje futbal.

Rodina v noci utiekla do Kábulu a sú z nich bezdomovci. „Chýba mi domov v Jaghori, nemám tu loptu a nemôžem ani chodiť von. Loptu a dres som musel nechať doma, keďže sme utiekli v noci a mama povedala, že nemám nič brať,“ prehovoril Murtaza pre miestne médiá.

FOTO „Messi z tašky“ musel utiecť z domu: Nechodí do školy a bojí sa o vlastný život!
Zdroj: youtube

Aj jeho starší brat Humayoon priznáva, že stretnutie s Lionelom Messim v Katare v roku 2016 mu prinieslo viac problémov ako radosti. Z obavy o jeho bezpečnosť ho nepúšťali do školy. „Žijeme v strachu, lebo ľudia si mysli, že nám Messi posiela veľké peniaze. Doma sme ho zavreli pre to, lebo sme mali strach z jeho unesenia. V škole nebol už dva roky.“

Rodina žiadala o azyl v Pakistane a aj v USA, ale nepochodila. Musí sa spoliehať len na pomoc mimovládnych agentúr. Podľa slov chlapčeka im mal Messi sľúbiť, že sa o ich rodinu postará, keď bude starší. Pravda je však taká, že od posledného stretnutia pred dvomi rokmi sa im hviezda FC Barcelona neozvala.

Zábery z ťažkého života chlapčeka si pozrite TU!

Mohlo by vás zaujímať:

Toto fanúšikovia netušili. Veľké odhalenie Sagana v knihe: Koniec kariéry?! Tieto slová šokujú celý svet!

FOTO Nemecký reprezentant je šťastný muž: V posteli mu robí dobre TÁTO krásavica!

FOTO Zo života športových mecenášov: Takto žije majiteľ FC Liverpool!

FOTO „Messi z tašky“ musel utiecť z domu: Nechodí do školy a bojí sa o vlastný život!
Zdroj: Július Dubravay